muzycznie i plastycznie w klasieOrłowMuzyka na zajęciach plastycznych?!....Oczywiście!

 
We wtorek grupa Orłów mogła rozwijać wyobraźnię i kreatywność podczas wyjątkowych zajęć. Dzieci wysłuchały 3 z 10 utworów z cyklu miniatur fortepianowych Modesta Musorgskiego. Wcześniej zapoznały się z historią przyjaźni malarza Wiktora Hartmanna z muzykiem, która miała wpływ na powstanie miniatur muzycznych.


Słuchając utworów Orły wyrażały muzykę za pomocą ruchu i zabaw chustą animacyjną. Później dzieliły się historiami, które kojarzyły im się z wysłuchaną muzyką. Po opowieściach dzieci malowały gąbką jedną wybraną scenę związaną z utworem. Na koniec na chuście powstała galeria obrazów i wszyscy mogli podziwiać swoje prace.


Dopełnieniem zajęć było obejrzenie przedstawienia przygotowanego przez uczennice Szkoły ZDRÓJ na temat miniatur Musorgskiego.

 

Zdjęcia z tych niezwykle ciekawych zajęć do obejrzenia w naszej galerii.